Aby zyskać dofinansowanie na montaż w stojącym już domu lub dopiero powstającym kolektorów słonecznych najlepiej udać się do działu ochrony środowiska odpowiedniego urzędu miejskiego lub urzędu gminy, gdzie uzyskamy bieżące informacje. Dofinansowanie w niektórych przypadkach obejmuje część kwoty, jaką musimy zapłacić za kolektory słoneczne.
Kolektory słoneczne – energia przyjazna środowisku
Instalując w swoim domu kolektory słoneczne pozyskujemy energię w sposób ekologiczny i bezpieczny dla środowiska naturalnego. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, pomimo iż jego cena jest stosunkowo wysoka. Sam sprzęt – wszystkie elementy zestawu solarnego będą nas kosztować co najmniej kilka tysięcy złotych, a koniecznie jest doliczenie specjalistycznego montażu – w związku z tym cena może osiągnąć pułap kilkunastu tysięcy złotych.
Wysoka cena – wygodne raty
Dostępna jest również możliwość wzięcia pożyczki ze środków Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej. Jest to preferencyjny kredyt w oprocentowaniem w wysokości 1% oraz maksymalnym okresem kredytowania nawet do 15 lat. Łatwo więc policzyć, że raty wcale nie muszą być wysokie, a nowoczesne i przyjazne środowisku źródło energii trafi do naszego domu.
Dofinansowania na panele fotowoltaiczne
Niektóre miasta wprowadzają udogodnienia w tym zakresie dla swoich mieszkańców i oferują im korzystne programy wspierania montażu paneli fotowoltaicznych w domach i innych budynkach. Istnieją również ogólnopolskie programy czy fundusze unijne, w których możemy np. ubiegać się o dofinansowanie paneli w naszej firmie, gospodarstwie czy zakładzie produkcyjnym. Warto zajrzeć na https://www.broetje.pl/